اختتامیه اولین دوره همایش ملی معماری و شهرسازی در دانشگاه آزاد واحد ایلخچی

اختتامیه اولین دوره  همایش ملی معماری و شهرسازی در دانشگاه آزاد ایلخچی

اختتامیه اولین دوره همایش ملی معماری و شهرسازی عصر روز سه شنبه مورخه ۹۶/۸/۳۰ با حضور دکتر محمدزاده فرماندار شهرستان اسکو در دانشگاه آزاد واحد ایلخچی برگزار شد.
دکتر محمدزاده در آیین اختتام گفت: اصولا معماری و شهرسازی علاوه بر اینکه یک سازه فیزیکی برای زندگی را تامین می کند باید دارای معنا و مفاهیم بنیادی باشد؛ زیرا اگر به تمدن های گذشته نگاه کنیم در سازه های آنها مشخصه ها و علایم دقیقی از فرهنگ، هویت و تمدن آنها را مشاهده می کنیم، بنابراین آنچه که امروز به عنوان محصول فکری معماران و شهرسازان دیده می شود در آینده به عنوان معیار و شاخص ارزیابی تمدن امروز به حساب خواهد آمد.
ایشان در ادامه افزودند: توجه به برخی شاخص ها در طراحی و شهرسازی بسیار مهم است آن هم پیوست های خاص به طراحی های معماری و شهرسازی است از جمله آنها پیوست های آرامش روان است چون این سازه ها و این معماری ها و طراحی ها باید اصل اساسی مهمی بنام ایجاد آرامش روان برای مردم را فراهم بکند.
همچنین ایشان در ادامه به اصول پدافند غیرعامل اشاره کرده و گفت: اگر ضوابط پدافند غیرعامل به عنوان بیست و یک امین مبحث مقررات ملی ساختمان جای خود را پیدا کند مطمئنا امنیت بیشتری برای ساکنان به ارمغان خواهد آورد.

در پایان این همایش از مقالات برتر و برگزیده این همایش با اهدای لوح و تندیس تجلیل به عمل آمد.

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو

@govomidosku

 

 

bigtheme