برگزاری جلسه شورای زکات شهرستان اسکو

برگزاری جلسه شورای زکات شهرستان اسکو

جلسه شورای زکات شهرستان اسکو صبح روز چهارشنبه مورخه ۹۶/۱۰/۲۰ با حضور دکتر محمدزاده فرماندار شهرستان اسکو و حجت الاسلام والمسلمین مرادپور امام جمعه اسکو تشکیل شد.
حجت الاسلام مرادپور با اشاره به اهمیت زکات و تلاش برای فرهنگ‌سازی بیشتر، ترویج و ایجاد حس مشارکت در مردم گفت: لازم است به اطلاع و آگاهی مردم برسد که شورای زکات سعی دارد کل مبلغ جمع آوری شده از وجوهات زکات اعم از واجب و مستحبی را در ابتدا بر اساس موازین اسلامی در بین فقرا تقسیم کند و در صورت امکان الباقی مبلغ را در امور عمرانی همان منطقه یا روستا هزینه کنید.
ایشان با اشاره به این موضوع که در اسلام زکات در اولویت امور قرار دارد و جزو اصلی‌ترین مبانی اسلامی می باشد گفت: باید هماهنگی های لازم با دهیاران، شوراها، هیئت امنا های مساجد، امور خیریه برای پرداختن تمام آحاد به این امر انجام پذیرد.

دکتر محمدزاده فرماندار شهرستان اسکو گفت: فریضه زکات و انفاق در جامعه اسلامی امری الهی است به حمدالله در کشور ما مردم همراهی خوبی در امور خیریه و عام‌المنفعه دارند.
ایشان تاکید کردند که با توجه به سابقه همیاری بالای مردم شهرستان در امور خیریه به خصوص در امر مدرسه سازی و تهیه جهیزیه و کمک به مستمندان لازم است فعالان و مدیران برای شناساندن این امر الهی با جدیت تمام تلاش کنند. وی همچنین تاکید کرد با توجه به مبلغ قابل توجه جمع آوری شده در زکات لازم است از دست اندرکاران قدردانی کنیم.

در این جلسه امور شورای زکات، کمیته بندی شده و احکام اعضای کمیته ها ابلاغ شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو

@govomidosku

 

 

bigtheme