برگزاری جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان اسکو

برگزاری جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان اسکو

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اسکو صبح روز پنج شنبه مورخه ۹۶/۱۰/۲۱ با حضور سردار نصرتی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر و مشاور عالی استاندار، دکتر محمدزاده فرماندار شهرستان اسکو و جمعی از اصناف، کانون مداحان و مدیران شهرستان برگزار شد.

دکتر محمدزاده فرماندار شهرستان اسکو ضمن تشکر از تلاش شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و شهرستان اسکو گفت: از تمام زحمات اعضای کمیته ها که باعث کنترل امر توسعه مواد مخدر در جامعه شده اند تشکر و قدردانی میکنم؛ اما با وجود اینکه شاخص های آماری کشوری وضعیت استان را مطلوب ارزیابی می کنند هنوز هم جای نگرانی هست و به همین خاطر از تمام ظرفیت های شهرستان برای مبارزه با این بلای خانمان سوز استفاده می کنیم به خصوص از اصناف، مدیران و کانون مداحان انتظار داریم که در این امر پیشگام باشند.
وی گفت: نظام آگاه سازی و امور آموزشی در جهت شناساندن آسیب های اجتماعی مهم است اما در آموزش ها باید به اثربخشی ها توجه کنیم نه صرف یک برنامه.
ایشان تاکید کردند باید تناسب را در اجرای برنامه ها برای جامعه هدف و همچنین تولید محتوای برنامه ها با هم سنخیت داشته باشد. در حال حاضر همه به آثار مخرب مواد آگاه هستند و ما باید به دنبال کشف دلایل و مشکلات دیگر در جامعه هدف باشیم تا بتوانیم راهکارهای برای بن بست ها ارائه دهیم.

سردار نصرتی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان ضمن تشکر از فرماندار و اعضای کمیته ها گفت: در حال حاضر اصلی ترین دغدغه کشور مبارزه با مواد مخدر است و این امر جزو ۵ اولویت مهم کشور در آسیب های اجتماعی به شمار می رود.
وی با اشاره به خسارت های مادی و معنوی مصرف مواد مخدر در جامعه گفت: باید متناسب با علم روز در امر مبارزه راهکار ارائه دهیم.
ایشان با تشکر از آموزش و پرورش در امر آگاه سازی گفت: ارائه آمار مقایسه ای از سوی کمیته برای ارزیابی کمی و کیفی اقدامات صورت پذیرفته بسیار مهم است زیرا ارزیابی برنامه های برگزار شده بر اساس مقایسه امکان دارد.
ایشان با اشاره به آمار کشوری و وضعیت استان در سطح کشور گفت: استان ما براساس شیوع شناسی در رتبه ۲۸ قرار دارد که براساس گزارش ها و ارزیابی ها نسبت به سالهای گذشته روند رو به بهبودی داریم و از رتبه ۲۱ در رتبه ۲۸ قرار گرفته ایم.
سردار نصرتی گفت: هنوز هم جای کار زیاد است زیرا چهارمین عامل مرگ و میر در کشور مواد مخدر است و در کشور به عنوان زلزله خاموش و ویرانگر محسوب می شود.
ایشان از همه آحاد جامعه به خصوص والدین خواستند که در مقابل حفظ سرمایه های انسانی و اجتماعی در کنار دولت باشند زیرا فضای مجازی بسیار مسموم است؛ افراد آلوده رفتارهای غیر قابل باور دارند و دشمن درحوزه فرهنگی سعی در تغییر سبک زندگی دارد پس باید احاد مردم حساس و دغدعه مند شوند و
باید از روزمرگی در بیاییم دشمن هر لحظه در حال تغییر است و در هر لحظه تولید جدیدی ارائه می کند؛ هوشمند و چابک باشید.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو

@govomidosku

 

 

bigtheme