برگزاری مانور زلزله در مدرسه شهدای گمنام شهر سهند

برگزاری مانور زلزله در مدرسه شهدای گمنام شهر سهند

روز چهارشنبه مورخه ۹۶/۹/۸ برابر هماهنگی دبیرخانه مدیریت بحران شهرستان و آموزش و پرورش، مانور زلزله با حضور عوامل فرمانداری، فرماندهی بسیج، فرماندهی انتظامی، هلال احمر و اورژانس، شهرداری، آتش نشانی، اداره گاز و سایر ادارات ذیربط برگزار گردید.
مهندس رجبی معاون فرماندار شهرستان اسکو در این مانور ضمن تشکر از همکاری و مشارکت ادارات در اجرای مانور زلزله مدرسه و توجه آموزش و پرورش و دبیرخانه مدیریت بحران شهرستان اظهار داشت: هدف از برگزاری مانور زلزله حساس سازی جامعه برای حفظ و تقویت آمادگی بوده و نبایستی از طرف ادارات و دانش آموزان به این گونه اقدامات که محتوای آموزشی و اطلاع رسانی دارد ساده انگاری و بی توجهی شود.
ایشان با اشاره به جغرافیا و موقعیت طبیعی کشور ما، که معمولا حوادث غیر مترقبه و بلایای زیادی وجود دارد؛ آموزش در راستای کاهش مشکلات مرتبط با بلایا و زلزله را مهم دانسته و اعلام نمودند: متاسفانه در بحث زلزله در کنار مشکلات مربوط به ساخت و ساز مسکن و کیفیت مصالح و نظارت، در زلزله مهمترین موضوع، اقدامات پیشگیری، آمادگی مقابله و حفظ خونسردی اولیه و اقدام برابر با توصیه های ایمنی کار ساز خواهد بود.
وی وظایف هلال احمر و آموزش و پرورش، امداد رسانان را در انتقال تجارب به دانش آموزان برای اطلاع رسانی خانواده را مفید و مهم برشمردند.
ضمنا در این مانور آقای زارع کارشناس بحران فرمانداری در خصوص آمادگی دانش آموزان، اجرای مانور و وظایف و نقش ادارات توضیحات لازم ارایه نمودند.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو

@govomidosku

 

bigtheme