فرماندار اسکو: ماموریت جدید برای ساماندهی کندوان

فرماندار اسکو: از امروز ماموریت جدید برای ساماندهی کندوان شروع می کنیم.

جلسه توسعه گردشگری شهرستان اسکو روز سه شنبه مورخه ۹۶/۶/۱۴ با حضور مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و فرماندار شهرستان اسکو برگزار گردید.
مهندس آبدار مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان گفت مصمم هستیم برای حفظ توپوگرافی کندوان هرگونه اقدام لازم را انجام دهیم زیرا یکی از شاخص های اصلی در ثبت جهانی کندوان وجود حیات در کندوان است.
وی با اشاره به تغییر چهره طبیعی کران ها توسط اهالی که در آینده باعث مشکلات زیادی خواهد شد از شورا و دهیار خواستند در کنار اداره میراث فرهنگی باشید تا بتوانیم اقدامات لازم برای ثبت جهانی این اثر را انجام دهیم

دکتر محمدزاده با تبریک اعیاد قربان و غدیر به اعضای حاضر در جلسه گفت در آستانه رویداد مهم تبریز ۲۰۱۸ هستیم و با توجه به اینکه اولین هدف گردشگران خارجی در این رویداد شهرستان اسکو هست باید در مدت باقی مانده آمادگی لازم را داشته باشیم.
ایشان تاکید کردند برای تبدیل روستای تاریخی و گردشگری کندوان به یک مجموعه طبیعی بدون تغییر و تحریف باید برنامه ریزی کنیم و برنامه ها باید براساس زمانبندی و کارشناسی در کوتاه مدت، میان مدت، بلند مدت تنظیم شود.
وی در ادامه افزودند باید ضوابط اجرا شود و جلو ساخت و ساز های غیر مجاز و رشد بی رویه تغییر چهره روستا گرفته شود.
فرماندار از اعضای حاضر در جلسه خواستند تا پیشنهاد خود را ارایه کنند تا بررسی های لازم صورت پذیرد و از امروز دور جدید ماموریت گردشگری شهرستان برای ارتقای جایگاه کندوان و ساماندهی امور آن آغاز می کنیم.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو

 

bigtheme