همایش تحکیم بنیان خانواده در شهرستان اسکو برگزار شد.

همایش تحکیم بنیان خانواده در شهرستان اسکو برگزار شد.

همایش تحکیم بنیان خانواده با محوریت مبارزه با مواد مخدر در شهر ایلخچی کارخانه ماشین سازی یاقوت صنعت با حضور سردار نصرتی مشاور عالی استاندار و دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان و دکتر محمدزاده فرماندار شهرستان اسکو برگزار شد.
دکتر محمدزاده گفت خوشبختانه شهرستان اسکو به دلیل شاخصه های فرهنگی، در بحث مواد مخدر جزو مناطق پاک بوده به طوریکه نه تنها معتاد متجاهر وجود نداشته بلکه بیش از ۸۰ درصد بیماران تنها کمپ شهرستان هم غیربومی می باشند.
ایشان در ادامه افزودند مهمترین برنامه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اسکو در سال جاری را بیشتر معطوف به شناسایی ضعف ها و آگاهی بخشی و برگزاری برنامه های آموزشی در سطح دانشگاه ها، مراکز کارگری و دیگر کانون های هدف خواهد بود.
ایشان در ادامه تاکید کردند که در امر مبارزه با مواد مخدر نباید نهاد خانواده را نادیده بگیریم زیرا ارتباط تنگاتنگ در داخل خانواده از بسیاری حوادث ناگوار جلوگیری می کند و امیدواریم با قبول مسئولیت ها و همکاری تمام ارگانها در آینده نیز شاهد موفقیت های بیشتری از سوی شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان باشیم.
ایشان بخشی از آسیب پذیری جامعه هدف در برابر این معضل اجتماعی را به کارکرد نامناسب خانواده ها در قبال فرزندان خود دانسته و شورا را موظف کردند جلسات آگاه سازی برای خانواده ها در سطح شهرستان برگزار کند.
سردار نصرتی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی ضمن تقدیر و تشکر از بانیان همایش به خصوص جامعه کارگری که توجه خوبی در امر مبارزه با مواد مخدر دارند گفت در حال حاضر تنها راه برون رفت جامعه از معضل اعتیاد توجه بیش از پیش به سلامت خانواده و تحکیم بنیان می باشد زیرا سلامت جامعه قائم به سلامت خانواده بوده و توجه به تعلیم و تربیت کودکان و گسترش چتر حمایتی از کودکان و توجه به نحوه غنی سازی اوقات فراغت آنها می تواند از آسیب های اجتماعی جامعه کاسته و جلوی بسیاری از هرزه گی ها و فساد را در جامعه و خانواده بگیرد .
وی در ادامه با اشاره به این که باید با بسیج امکانات و پذیرش مسئولیت در امر مبارزه با مواد مخدر با سوداگران مقابله کنیم گفت در حوزه مقابله با مواد مخدر و سوداگران مرگ در استان بحمدالله در سه ماهه گذشته ۶۲۵ کیلو گرم انواع مواد مخدر کشف شده است و ۵۷۵۹ نفر از جمله معتادان متجاهر، خرده فروش و پخش کننده دستگیر شده اند.
وی همچنین در ادامه افزودند در همین امر ۱۰ باند عرضه مواد مخدر توسط عوامل دستگیر و یک کارگاه تولید شیشه متلاشی شده است.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو

۲۰/۴/۹۶

govomidosku@

 

 

 

bigtheme